Cena auta w skupie – od czego zależy?

pexels-albin-berlin-919073

Sprzedaż auta do skupu niektórym wydaje się dość niekorzystnym rozwiązaniem, jednak czasami to jedyna opcja dla pojazdu, którego nikt nie chce kupić. Dzieje się tak wtedy, gdy stan auta nie jest atrakcyjny dla potencjalnego klienta, wyceniono go zbyt wysoko lub ma uszkodzenia, których naprawa nie opłaca się dotychczasowemu właścicielowi. W takich sytuacjach skup wydaje się najlepszą opcją. Pozostają tylko dwie kwestie – ile możesz otrzymać pieniędzy za swoje auto oraz od czego zależy cena samochodu w skupie?

Skup samochodów – cena za pojazd

W różnych skupach aut ceny będą się nieznacznie różnić, jednak czynniki, które kupujący biorą pod uwagę, nie zmieniają się.

Najważniejszym jest stan techniczny auta. Większość skupów przyjmuje auta w pełni sprawne, z drobnymi usterkami lub te, które nie dadzą rady przejechać choćby kilometra o własnych siłach. Natomiast to, czy samochodem da się jeszcze jeździć, ma spory wpływ na cenę. Wiadomo – im lepszy stan techniczny, tym wyższa kwota jego sprzedaży z tego względu, że skup będzie mógł po naprawie i wymianie uszkodzonych części odsprzedać pojazd dalej.

Kolejną kwestią jest rocznik. Niektóre skupy mają wymogi co do wieku skupowanych samochodów. Im młodszy pojazd, tym wyższa cena. Tak też jest w przypadku Infocar – jesteśmy zainteresowani autami wyprodukowanymi po 2009 roku, pochodzącymi z całej Polski, a na terenie województwa mazowieckiego przyjmujemy samochody z 2005 roku i młodsze.

Inny czynnik stanowi wygląd samochodu. Jeśli stan wizualny jest dobry, lakier ma jednolity kolor, nie występują jakiekolwiek wgniecenia, rysy lub pęknięcia lub są one minimalne, a wnętrze prezentuje się zachęcająco, będzie łatwiej sprzedać auto kolejnemu klientowi.

Następną kwestią jest wyposażenie samochodu. Jeśli pojazd otrzymał od producenta więcej dodatkowych funkcji i elementów, takich jak nawigacja, klimatyzacja czy podgrzewane siedzenia, i działają one sprawnie, takie auto także będzie bardziej atrakcyjne dla potencjalnego klienta.

Inna sprawa to historia auta. Cel, do jakiego było przeznaczone, intensywność eksploatacji, długość tras, liczba właścicieli, sposób, w jaki zostało nabyte, wystąpienie ewentualnych wypadków, stłuczek oraz kolizji – to wszystko ma wpływ na kwotę, jaką zaoferujemy za Twój samochód.

Kolejnym czynnikiem jest historia serwisowania. Ta sporo mówi o dbałości właściciela samochodu, ponieważ pokazuje, czy auto było podstawiane na stację kontroli pojazdów na czas, czy żaden przegląd nie został pominięty, jakie naprawy zostały wykonane lub które części wymienione.

Następną kwestią jest przebieg. Im mniejsza liczba kilometrów przejechanych przez samochód, tym auto staje się bardziej atrakcyjne w oczach potencjalnego kupca. Z tego względu proceder związany z cofaniem liczników, choć nielegalny, cieszy się w Polsce niechlubną sławą. Przestrzegamy, że nie warto tego robić, ponieważ liczniki są stale monitorowane na stacjach kontroli pojazdów oraz przez policję, a popełnienie tego przestępstwa podlega karze od 3 miesięcy do aż 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatnim czynnikiem jest uczestnictwo auta w wypadku. Jeśli pojazd ma na swoim koncie bliskie spotkanie z innym samochodem lub obiektem, staje się mniej atrakcyjny, ponieważ może mieć wady, które dotąd się nie ujawniły.

Skup aut – ile płacą za samochód w Infocar?

Masz na sprzedaż samochód i szukasz właściwego skupu? W Infocar wiemy, że możliwe jest dokonanie transakcji satysfakcjonującej dla obu stron. Dlatego dopasowaliśmy cennik do oczekiwań klientów, abyś mógł być pewny, że nasza oferta będzie najbardziej korzystna w przypadku sprzedaży Twojego auta.

Aby dokonać wyceny, wystarczy, że skontaktujesz się z nami osobiście, mailowo bądź telefonicznie. Pracujemy 24 godziny na dobę, więc odpowiemy na Twoje zgłoszenie najszybciej, jak się da. Kiedy zdecydujesz się z nami spotkać w celu oględzin samochodu, wypełnij formularz, w którym podasz nam nieco więcej szczegółów na temat rodzaju oraz stanu pojazdu. Wtedy możemy umówić się na sfinalizowanie transakcji, co potrwa tylko kilka chwil. Ty wrócisz do domu z gotówką w kieszeni, a my nabędziemy nowy samochód.