Samochód nowy, czy używany?

red modern car, automobile on a background of a street, close up of a side, illustration and 3d render.

Większość z nas marzy o własnym samochodzie. W dzisiejszych czasach, często jest on konieczny do funkcjonowania i wykonywania codziennych obowiązków. Szukając samochodu, podstawowym kryterium zazwyczaj jest jego stan techniczny oraz wiek.

Często jest tak, że nie możemy sobie pozwolić na nowy samochód klasy wyższej i wtedy zaczyna się problem. Zadajemy sobie pytanie, kupić nowy samochód klasy niższej, czy może kilkuletni klasy wyższej?

Zakup samochodu używanego

Używany samochód wyższej klasy może kosztować tyle, co nowy, lecz o gorszym standardzie. Większość ludzi chce się pokazać, że ich stać, że mają drogi, luksusowy samochód. Zazwyczaj wśród mężczyzn, jest to pewien sposób na dowartościowanie swojej osoby. Decydując się na zakup samochodu używanego, kilkuletniego, w cenie nowego, ale nie luksusowego, musimy liczyć się z wysokością dodatkowych kosztów, jakie mogą nas czekać.

Przykładowo za cenę nowego samochodu Skoda Octavia, możemy zakupić 3 letniego Mercedesa klasy E. Różnica między tymi samochodami jest ogromna. Jakość wykończenia, prestiż, wygoda podróżowania, wszystko to, jest na o wiele wyższym poziomie w samochodzie luksusowym, jakim jest przykładowy Mercedes. Z tego też względu często ludzie decydują się na zakup takiego używanego samochodu, zamiast nowego klasy niższej. Należy jednak pamiętać, że jest to samochód używany. W przeciwieństwie do nowego, który objęty jest gwarancją producenta.

Zakup nowego samochodu

nowym samochodzie mamy pewność, że wszystko jest sprawne. W razie awarii producent wymieni część na gwarancji. Kolejną zaletą zakupu nowego samochodu, jest fakt, że kupujący ma możliwość skonfigurować jego wyposażenie według swoich upodobań, według tego, co mu odpowiada. Przy zakupie używanego pojazdu, nie ma takiej możliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że pojazd używany, lecz klasy premium, czyli luksusowy, zazwyczaj jest wyposażony w masę dodatkowych opcji, które nie są dostępne w samochodach tańszych producentów.

Bezpieczniej na pewno jest zakupić samochód nowy. Nowy daje nam większe poczucie bezpieczeństwa na drodze. Bezpieczeństwo w razie awarii, której nie będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni, podczas trwania okresu gwarancyjnego. Z tego też względu mamy zagwarantowany psychiczny spokój. Nie musimy się martwić awariami przez kilka lat po zakupie. Natomiast nawet najprostsze awarie w używanym samochodzie mogą być bardzo kosztowne, z czym nie każdy liczy się w momencie zakupu takiego pojazdu.

Decyzję o zakupie samochodu i tak każdy podejmie sam. Warto jednak dobrze taką decyzję przemyśleć. Samochód zazwyczaj kupuje się na wiele lat, dlatego dobrze jest, jeżeli koszty eksploatacyjne są dla nas na akceptowalnym poziomie.

Współpraca

Chętnie nawiążemy kontakt z firmami ubezpieczeniowymi, rzeczoznawcami samochodowymi, warsztatami naprawczymi w zakresie skupu aut używanych.

Kontakt

Skup samochodów używanych
Infocar Warszawa

ul. Puławska 53
02-508 Warszawa

© 2021 InfoCar. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i obsługa Brainstorm.