Sprzedaż auta – jakie dokumenty należy przygotować, aby sprzedać auto w skupie?

pexels-mikhail-nilov-8297042

Decyzja o zakupie samochodu należy do poważnych, gdyż zazwyczaj wiąże się z wydaniem większej ilości pieniędzy. Problem pojawia się, gdy nowo nabyty pojazd nie odpowiada oczekiwaniom, ani potrzebom. W takim wypadku powinieneś rozważyć sprzedaż auta. Skup samochodów to miejsce, w którym bardzo szybko możesz pozbyć się niechcianego pojazdu, a w zamian dostać gotówkę do ręki.

Niektóre osoby próbują znaleźć kupca na używany samochód za pomocą dedykowanych temu portalach internetowych. Wciąż zdarzają się także przypadki ogłoszeń, które rozwieszane są na słupach informacyjnych lub bezpośrednio na autach, które ktoś chciałby sprzedać. Jeżeli zależy Ci na czasie, to najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie skupu aut.

Jakie dokumenty powinieneś mieć ze sobą? W poniższym artykule odpowiemy Ci na to pytanie, a także przedstawimy zalety wiążące się z wyborem usług skupu InfoCar.

Sprzedaż auta – skup jako najlepsze rozwiązanie

Sprzedaż samochodu w skupie jest jednym z najszybszych, a także najmniej angażujących sposobów na pozbycie się niechcianego pojazdu. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z oferowanych przez nas usług – możesz liczyć na ograniczenie obowiązkowych formalności do minimum. Ponadto jest to rozwiązanie, które pozwoli Ci na uzyskanie szybkiego dostępu do środków. Wynika to z faktu, że w zamian za oferowany samochód płacimy gotówką w trakcie podpisywania umowy kupna-sprzedaży.

Nasza działalność polega na kupnie używanych pojazdów, a następnie na ich szybkiej sprzedaży innemu zainteresowanemu. Podpisując z Tobą umowę kupna-sprzedaży, nasza firma staje się prawowitym właścicielem auta. Wiąże się to z odciążeniem klienta w kwestii dalszych losów pojazdu. To ogromna zaleta, ponieważ czasami zdarzają się osoby, które chcąc uzyskać dodatkowe korzyści, próbują udowodnić poprzedniemu właścicielowi, że występują ukryte bądź celowo pominięte wady mogące wpłynąć na obniżenie ceny. Po sfinalizowaniu transakcji auto przechodzi w pełni w nasze ręce, a Ty już nie musisz o nic się martwić, oprócz tego, na co wykorzystać uzyskaną gotówkę.

Skup auta – jakie dokumenty będą Ci potrzebne?

Obecnie technologia pozwala na wykonanie wielu formalności za pomocą formularzy internetowych. Jeżeli postanowisz sprzedać swój samochód w skupie, prawdopodobnie spotkasz się z odpowiednim miejscem na stronie wybranej przez Ciebie firmy. Dopiero po wypełnieniu formularza, który będzie zawierał Twoje ogólne dane osobowe oraz informacje dotyczące samochodu – będziesz mógł umówić się na osobiste spotkanie w placówce. Zdarza się, że warunki współpracy zostają ustalone za pomocą rozmowy telefonicznej.

Na spotkaniu w skupie będziesz miał okazję ustalić wszelkie szczegóły dotyczące transakcji. Jako firma, która na rynku istnieje od wielu lat  – jesteśmy przekonani, że sprzedaż samochodu w skupie powinna być łatwa i przyjemna. Z tego względu wszelkie formalności, które musisz dopełnić, zostały zminimalizowane.

Jak sprzedać samochód – dokumenty, o których nie możesz zapomnieć

Aby sprzedać samochód, będziesz musiał mieć ze sobą dowód rejestracyjny, a także ewentualne dokumenty dotyczące jego ubezpieczenia. Jeśli OC nadal jest aktualne, w trakcie zawierania transakcji sporządzamy dodatkowy dokument, który ma na celu wypowiedzenie ubezpieczenia OC. Dzięki temu nasz klient może zgłosić się z nim do ubezpieczalni i otrzymać zwrot pieniędzy za pozostały okres. Ponadto mile widziana jest również książka serwisowa zawierająca całą historię napraw oraz przeglądów, przez które musiał przejść samochód. Sporządzenie umowy kupna-sprzedaży stoi po naszej stronie, dlatego nie musisz się martwić tą kwestią.

Posiadasz auto, które chciałbyś sprzedać, jednak nie chcesz podejmować ryzyka w związku z zawieraniem transakcji z prywatną osobą? Zgłoś się do skupu InfoCar. Nasz zespół składa się z doświadczonych pracowników, którzy przez lata pracy podpisali tysiące umów kupna-sprzedaży. Nabyta wiedza umożliwia im finalizację satysfakcjonujących transakcji dla obu stron. Skontaktuj się z nami i postaw na sprawdzoną firmę InfoCar.