Auto po firmie – czy warto kupować używane auta firmowe do celów prywatnych?

pexels-sourav-mishra-2710043

Zastanawiasz się nad kupnem auta, jednak nie wiesz, od czego zacząć? Niestety poszukiwania nowego samochodu wiążą się często z czasochłonnością, ale także stresem i dużymi wydatkami, zwłaszcza w przypadku pojazdów prosto z salonu. Na szczęście istnieją sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy. W końcu, czy naprawdę musimy inwestować niebotyczne kwoty w samochód z salonu? Jednym ze sposobów, aby tego uniknąć, jest zakup auta po firmie. Czy warto kupić poleasingowy pojazd i na czym to polega, dowiemy się w dalszej części artykułu.

Auto firmowe do celów prywatnych

Bardzo często samochody wykorzystywane przez przedsiębiorstwa trafiają do ponownej sprzedaży już po kilku latach ich użytkowania. Dzięki wielu korzyściom proponowanym przez firmy, które wynikają z prawidłowej jazdy i szanowania auta, personel przedsiębiorstwa stara się dbać o pojazd, który trafia do ponownej sprzedaży. Pracownicy eksploatują go w taki sposób, że po kilku latach samochód nadal jest w świetnym stanie. Zazwyczaj posiadają także bogatsze wyposażenie oraz dodatkowe akcesoria – firma może pozwolić sobie na nowe egzemplarze w lepszych wersjach dzięki większemu budżetowi, który często jest poza zasięgiem osoby prywatnej. Z tego względu samochód poleasingowy wystawiony na sprzedaż przez przedsiębiorstwo stanowi prawdziwą okazję dla klienta indywidualnego.

Samochód firmowy prywatnie – zalety

Istnieje wiele zalet samochodów firmowych przekazanych na cele prywatne. Jedną z nich jest niewątpliwie niższa cena, która wynika z utraty ich początkowej wartości w wyniku eksploatacji. Ponadto pojazdy używane przez firmy zwykle nie mają więcej niż 2 lub 3 lata, co dla potencjalnego klienta stanowi niezaprzeczalną korzyść. Przebieg takiego samochodu uzależniony jest od częstotliwości jego użytkowania powiązanej bezpośrednio z charakterem wykonywanej przez pracownika aktywności. Zwykle mieści się on w przedziale od kilkudziesięciu do około 200 tysięcy kilometrów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy kupić dobrej klasy pojazd za korzystną dla nas cenę, którą będziemy usatysfakcjonowani.

Samochód firmowy przekazany na cele prywatne – wady

Oprócz wielu zalet istnieją także minusy zakupu samochodu poleasingowego. Jednym z nich jest niekorzystny stan auta wynikający z częstej i niepoprawnej eksploatacji. Nie mamy pewności, że samochód należący do firmy trafi do sprzedaży w idealnym stanie. Musimy także wziąć pod uwagę, że w przypadku niektórych zawodów jego użytkowanie jest niezwykle częste oraz intensywne. Taki pojazd będzie charakteryzował się dużym przebiegiem i możliwością występowania widocznych oznak wykorzystywania, jak liczne zarysowania, zużyte opony, nieestetyczne wnętrze. Są to nieliczne z możliwych negatywnych aspektów zakupu pojazdu użytkowanego przez pracowników poszczególnych firm. Z tego względu przed dokonaniem decyzji wystarczy skontaktować się z naszym skupem. My dostarczymy wszelkich możliwych informacji na temat stanu wybranego samochodu oraz jego indywidualnych cech, a Ty poznasz pojazd jeszcze przed zakupem. Dzięki temu będzie służył przez kolejne lata.

Auto firmowe do celów prywatnych – podsumowanie

Pomimo kilku wad, nad którymi przeważają pozytywne strony, samochody firmowe przekazywane na cele prywatne coraz bardziej zyskują na popularności. Dzięki atrakcyjnej cenie oraz często niewielkiemu przebiegowi tego typu pojazdy stają się dla kierowców korzystnym zakupem. Inną zaletą jest ich młody wiek – nie skupujemy samochodów, które zostały wyprodukowane przed 2010 rokiem. Ponadto przeprowadzamy ocenę ich stanu technicznego oraz analizę historii. Pozwala to na lepsze zapoznanie się z autem i jego przeszłością, na podstawie których łatwiej nam doradzić w kwestii wyboru tego konkretnego egzemplarza. To dobra informacja zarówno dla osób prywatnych chcących nabyć samochód, jak i dla firm zainteresowanych szybką odsprzedażą dzięki ekspresowej, pewnej oraz satysfakcjonującej transakcji. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem auta poleasingowego, skontaktuj się z nami, a znajdziemy model w pełni spełniający Twoje oczekiwania.