Czy opłaca się sprzedawać auta dostawcze w skupie?

close-up-customer-with-business-person-car-dealership

Zapewne każdy kierowca przynajmniej raz w życiu zastanawiał się nad tym, aby sprzedać samochód w skupie. To coraz popularniejsze rozwiązanie jest po prostu niezwykle wygodne, bardzo szybkie i oferuje wymierne korzyści. Sprawia to, że z tej metody korzysta także rosnąca liczba przedsiębiorców, którzy postanawiają zmienić posiadaną flotę samochodów dostawczych. Warto więc w końcu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy opłaca się sprzedać auto dostawcze w skupie.

Sprzedaż auta dostawczego w skupie — czy się opłaca?

To pytanie z pewnością zadaje sobie każda osoba, która w końcu postanawia wymienić posiadany samochód dostawczy. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że zakup używanego auta musi być niezwykle przemyślaną decyzją.

Najczęściej sprzedawcy decydują się na wystawienie ogłoszenia w internecie. Należy jednak pamiętać, że jest to niezwykle czasochłonny proces. Trzeba porządnie wysprzątać wnętrze, umyć nadwozie, przygotować dobre ogłoszenie. Natomiast samo oczekiwanie na telefon od potencjalnego kupca może trwać naprawdę długo.

Dużo lepszą metodą z pewnością jest skorzystanie z usług oferowanych przez skup samochodów używanych. Z takiej opcji powinna skorzystać każda osoba, której kończy się ubezpieczenie OC lub AC, kiedy potrzebny jest szybki zastrzyk gotówki na zakup nowego pojazdu lub, gdy pojazd uczestniczył w wypadku, a koszt naprawy przekracza jego wartość.

Dzięki skupowi samochodów z pewnością można wyjść na plus, pojazd nie musi być bowiem ani posprzątany, ani naprawiony, a ponadto nie ma konieczności poświęcania dużej ilości czasu na przygotowanie ogłoszenia przez sprzedawcę.

Czy opłaca się sprzedać auto dostawcze w skupie?

Wiele osób może sobie teraz zadawać pytanie, jak przebiega sam proces transakcji w skupie. Warto pamiętać o tym, że zanim posiadacz samochodu dostawczego wykręcił numer do pierwszego lepszego punktu, warto wcześniej zapoznać się z jego ofertą. Dzięki temu sprzedawca będzie mógł zweryfikować, czy skup oferuje przejrzyste warunki transakcji.

Najlepszą zaletą, która wiąże się ze skorzystaniem ze skupu samochodów dostawczych, jest szybkość, klient może bowiem liczyć na niemal błyskawiczną odpowiedź. Wystarczy jedynie wypełnić prosty, przejrzysty formularz, w którym podaje się podstawowe informacje o pojeździe.

Co więcej, wiele tego typu firm oferuje wypełnianie takich formularzy online, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Następnie doświadczony rzeczoznawca przeprowadza dokładną wycenę pojazdu. Co ważne, każdy samochód dostawczy wyceniany jest indywidualnie, a sama usługa nic nie kosztuje.

Sprzedaż samochodu dostawczego w skupie — czy się opłaca?

Po załatwieniu wszystkich formalności skup samochodów używanych przygotowuje umowę do podpisania przez klienta. Warto również zwrócić uwagę na to, czy w dokumencie znajduje się informacja, że to firma pokrywa podatek od czynności cywilnoprawnych. Dzięki temu klient nie zostanie narażony na dodatkowe koszta, a w razie niewywiązania się z tego obowiązku nie będzie miał również żadnych problemów prawnych.

Po dokładnym zapoznaniu się z umową i złożeniu podpisu skup natychmiastowo wypłaca gotówkę. Jest to więc doskonały sposób dla każdego, kto potrzebuje błyskawicznego zastrzyku pieniędzy, na przykład na zakup nowego auta dostawczego.

Warto też pamiętać o tym, że skupy aut używanych przyjmują pojazdy w każdym stanie. Oczywiście uszkodzony samochód będzie mniej wart od bezawaryjnego. Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach jest to najszybsze rozwiązanie na pozbycie się wadliwego auta dostawczego.

Czy opłaca się sprzedać samochód dostawczy w skupie? Podsumowanie

Jak więc widać, sprzedaż samochodu dostawczego w skupie to świetna alternatywa dla bardziej tradycyjnych form sprzedaży. To właśnie bardzo krótki czas oczekiwania na gotówkę oraz przejrzystość transakcji sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. Skorzystanie z usług skupu nic nie kosztuje, a w zamian za to można otrzymać zastrzyk gotówki na unowocześnienie floty pojazdów dostawczych.