Gdzie wystawić samochód na sprzedaż?

pexels-pavel-danilyuk-8425044

Wielu kierowców decyduje się na wymianę samochodu co kilka lat. Auta szybko się zużywają, a nowe modele prezentują coraz to lepsze udogodnienia, nic więc dziwnego, że szukamy pojazdów z mniejszym przebiegiem i mocniejszym silnikiem. Gdy decyzja o zakupie zostanie podjęta, wówczas rozpoczynamy poszukiwania – problemem pozostaje jednak kwestia obecnego auta. Najczęściej wybieraną opcją jest jego sprzedanie, jak to jednak zrobić i gdzie wystawić auto na sprzedaż, aby uzyskać za nie atrakcyjną kwotę? I jaka jest cena edycji ogłoszeń na dobrym portalu?

Gdzie najlepiej wystawić auto na sprzedaż?

Kierowcy narzekają często, że ogłoszenia zamieszczane w internecie na popularnych serwisach aukcyjnych są niekompletne lub zawierają nieprawdziwe informacje. Sprzedaż auta może trwać bardzo długo ‒ potencjalni klienci zmieniają zdanie, odwołują wizyty czy zatajają niektóre informacje. Niespodzianki mogą pojawić się także w przypadku ustalania ceny. Przyszły kupujący może zaniżać wartość naszego auta, a co za tym idzie nie uzyskamy za nie satysfakcjonującej nas kwoty. Kolejnym problemem może być długi czas załatwiania formalności lub samo poszukiwanie kupca, szczególnie gdy zależy nam na gotówce.

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne zamieszczać można w dowolnym miejscu w internecie, nie daje to jednak gwarancji tego, że odnajdziemy kupującego, który przystanie na naszą propozycję. Popularne serwisy aukcyjne również dają możliwość sprzedaży auta za ich pośrednictwem – zwykle trzeba jednak będzie za to zapłacić, na przykład kwotę stanowiącą kilka procent całej wartości pojazdu. Dla niektórych kierowców liczy się też, aby oddać samochód w ręce osób, które odpowiednio zatroszczą się o auto. W takim wypadku sprzedaż auta za pośrednictwem ogłoszeń nie będzie satysfakcjonującą opcją.

Ogłoszenia sprzedaży samochodu

Jest wiele sposobów na to, by zamieścić w internecie ogłoszenie dotyczące sprzedaży auta, większość z nich jest jednak nieskuteczna i nie przybliża nas do pozbycia się pojazdu. Aukcje internetowe i popularne portale ogłoszeniowe nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Warto powierzyć swój pojazd doświadczonej firmie, która profesjonalnie zajmuje się skupem aut – na przykład nam. Działamy na terenie całej Polski, nie musisz się więc obawiać, że Twoja lokalizacja nie powoli na sprzedaż lub zakup samochodu.

Skupuje różne samochody – bez względu na markę i model. Cały proces jest bardzo prosty i szybki, a jeżeli umowa zostanie zawarta, możesz liczyć na płatność gotówką. Wystarczy wypełnić formularz na stronie ‒ podać dane osobowe, model i markę samochodu, a także kilka innych przydatnych informacji. Innym sposobem kontaktu jest wykonanie telefonu. Pracownicy umówią dogodny termin wizyty, podczas której obejrzane zostanie auto, następnie ustalone warunki transakcji oraz konkretna kwota.

Samochód na sprzedaż ‒ InfoCar

Zdecydowaną zaletą korzystania z usług skupu aut jest profesjonalna i kompleksowa obsługa. Pracownicy doskonale znają się na samochodach, mogą więc ocenić ich wartość i zaproponować Ci odpowiednią cenę. Cała transakcja trwa naprawdę krótko, często w ciągu jednego – dwóch dni można sprzedać samochód. Co ważne, sam ustalić możesz również miejsce i datę spotkania, dopasowując je do swoich możliwości. Kupujemy auta w różnym stanie technicznym, również te poleasingowe. Nie tracisz godzin na dodawanie ogłoszenia w internecie, nie musisz wykonywać zdjęć czy przeglądów u mechanika. To duża oszczędność czasu i co najważniejsze ‒ gwarancja szybkiego otrzymania gotówki.

Samochód na sprzedaż to nie problem, a doskonała okazja do zyskania dodatkowych środków finansowych. Podczas szukania kupców warto jednak zdecydować się na sprawdzone i profesjonalne rozwiązania. Zaoszczędzi to wiele stresu i nerwów związanych z publikowaniem ogłoszeń na stronach internetowych. Wybierając firmę InfoCar, otrzymasz wszelkie niezbędne dokumenty oraz poświadczenie transakcji ‒ będzie to gwarancją przejrzystości umowy. Odpowiednio zatroszczymy się o samochód, a Ty będziesz mógł spokojnie zastanawiać się nad tym, jakie auto kupić teraz.