Samochód nowy czy używany – co się bardziej opłaca?

benjamin-klaver-EpfQnXRBycY-unsplash

Jak wybrać odpowiednie auto? To pytanie często przyprawia kierowców o prawdziwy ból głowy. Ofert dostępnych obecnie na rynku jest naprawdę wiele, a więc wybór może sprawić Ci sporo kłopotu, zwłaszcza, jeżeli nie jesteś specjalistą w dziedzinie motoryzacji. Problemem może być nie tylko wybór konkretnego egzemplarza, ale także decyzja, co wybrać – nowy czy używany samochód. Zarówno jedna, jak i druga opcja posiada swoje wady oraz zalety. Przeczytaj, na co musisz zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu pojazdu.

Nowy czy używany samochód – co wybrać?

Obecnie rynek motoryzacyjny z pewnością nie może narzekać na pustkę. Każdy kierowca, który pragnie zmienić swój pojazd, może znaleźć dla siebie coś nowego. Jednak często zdarza się, że wyjątkowo szeroki wybór wcale nie ułatwia sprawy. Skąd wiedzieć, jak podjąć odpowiednią decyzję co do kupna nowego auta? W trakcie wybierania właściwego egzemplarza warto rozważyć nie tylko parametry techniczne wymarzonego pojazdu, ale także najbardziej podstawowe kwestie, takie jak pochodzenie auta. Nowy czy używany samochód? To pytanie jest w gruncie rzeczy pierwszym, jakie powinieneś sobie zadać, jeśli planujesz zmienić bądź nabyć auto.

Rynek wtórny samochodów jest obecnie wyjątkowo rozbudowany, dlatego miłośnicy pojazdów używanych z pewnością nie mogą narzekać na brak wyboru. Z drugiej strony nie ma również problemu z dostępnością aut nowych – popularne marki motoryzacyjne wręcz prześcigają się w wyposażaniu swoich salonów, dbając o to, aby były one jak najbardziej atrakcyjne nawet dla wymagającego klienta.

Wybrać nowy czy używany samochód? Co będzie lepsze? Każda z tych opcji ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony.

Nowy czy używany samochód? Auto prosto z salonu

Salony motoryzacyjne to swego rodzaju świątynie dla miłośników czterech kółek. Zakup nowego auta może być ceremonią – po zakończeniu transakcji otrzymujesz przecież w pełni nowy pojazd, którego zostajesz pierwszym właścicielem. Nie musisz więc martwić się o ewentualne usterki czy oznaki nadmiernej eksploatacji – samochód zostaje przygotowany z najwyższą dbałością o szczegóły. Często kierowcy, decydujący się na tego rodzaju wybór, mogą mieć wrażenie, że pojazd został stworzony specjalnie dla nich. Nie da się ukryć, że wybór takiego modelu transakcji sprawia, że zyskujesz znaczny komfort psychiczny. Sprawdza się to również, jeśli potrzebujesz samochodu do firmy. Nowy czy używany pojazd w tym wypadku sprawdzi się lepiej? Wybór wariantu prosto z salonu z pewnością niweluje wątpliwości związane z faktycznym stanem technicznym auta.

Wady takiego rozwiązania? Największą może być przede wszystkim cena nowego pojazdu, która zdecydowanie różni się od ceny samochodu używanego. Kupując auto z salonu, musisz przygotować większą ilość gotówki – najlepiej wykorzystać zysk ze sprzedaży poprzedniego pojazdu. Chcesz szybko kupić nowy samochód, pozbywając się poprzedniego? Skorzystaj z naszej oferty skupu aut, a gotówkę dostaniesz od ręki. Dzięki temu szybko kupisz nawet nowy pojazd prosto z salonu.

Nowy czy używany samochód? Auto z drugiej ręki

Alternatywnym sposobem zmiany pojazdu jest wybór samochodu używanego. Z pewnością największą zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim dużo niższy koszt – za eksploatowane wcześniej auto trzeba zapłacić dużo mniej niż w przypadku samochodu prosto z salonu. Jeśli zastanawiasz się, co wybrać  – nowy czy używany samochód – a jednocześnie nie chcesz wydawać na pojazd wszystkich dostępnych środków, zdecydowanie lepszą alternatywą będzie zakup samochodu z drugiej ręki. Wadą takiego rozwiązania może być ryzyko związane ze stanem technicznym danego pojazdu – warto więc przed zakupem wybrać się na stację diagnostyczną.

Samochód dostawczy – nowy czy używany?

Jeszcze więcej wątpliwości może nieść ze sobą konieczność wyboru samochodu dostawczego, czy to na użytek firmowy czy prywatny. W zasadzie decyzja zależy od dostępnych środków finansowych. W przypadku wyboru auta używanego warto jednak pamiętać o szczególnej konieczności jego sprawdzenia – samochód dostawczy zazwyczaj poddawany jest przecież dużo intensywniejszej eksploatacji.